Lamprini Koleidou

Lamprini Koleidou

Sekretariatet

Mail: int@riko.nu

Tlf: 23863363

Maria Stage

Maria Stage

Forkvinde for bestyrelsen og repræsentant til CSPPS

Interesseområder: FN og Fredsopbygning

Mail: maria.stage@riko.nu tlf: 20675755

Julie Raasteen

Julie Raasteen

Næstforkvinde for bestyrelsen og dataansvarlig

Mail: julie.raasteen@riko.nu
Annette Stubkjær

Annette Stubkjær

Forkvinde for Rådet

Interesseområder: menneskerettigheder, krigens regler, sikkerhedspolitik og fredsopbygning

Mail: annette.stubkjaer@riko.nu

Jørn Boye Nielsen

Jørn Boye Nielsen

Bestyrelsesmedlem og næstformand i Rådet

Interesseområder: Sikkerhedspolitik, forholdet Vesten-Rusland, dansk udenrigspolitik og international konfliktløsning

Mail: jorn.boye@riko.nu tlf: 29904512

Kofi Dakinah

Kofi Dakinah

Bestyrelsesmedlem og ansvarlig for frivilliggruppen Research & Analysis

Interesseområder: Sikkerhedspolitik, fredsopbygning gennem sport og danske bidrag til internationale konfliktløsning Mail: kofi.dakinah@riko.nu
Solveig Svendsen

Solveig Svendsen

Bestyrelsesmedlem og ansvarlig for frivilliggruppen Education & Training

Mail: solveig.svendsen@riko.nu
Andreas Wiendel Rasmussen

Andreas Wiendel Rasmussen

Kasserer

Mail: andwras@yahoo.dk
Maria Reith

Maria Reith

Bestyrelsesmedlem

Mail: maria.reith@riko.nu 
Kristian Svendsen

Kristian Svendsen

Bestyrelsesmedlem

Mail: kristian.svendsen@riko.nu 
Marianne Madsen

Marianne Madsen

Bestyrelsesmedlem

Mail: marianne.madsen@riko.nu
Søren Riishøj

Søren Riishøj

Suppleant

Mail: post.riishoj@gmail.com