Andreas Wiendel Rasmussen

Andreas Wiendel Rasmussen

Kasserer

Mail: andreas.wiendel@riko.nu
Anne Kristine Raunkiær-Jensen

Anne Kristine Raunkiær-Jensen

Bestyrelsesforkvinde, ansvarlig for frivilliggruppen Research & Analysis og repræsentant for CSPPS.

Mail: anne.kristine@riko.nu

Tlf.: 27 82 10 07

Annette Stubkjær

Annette Stubkjær

Forkvinde for Rådet

Interesseområder: menneskerettigheder, krigens regler, sikkerhedspolitik og fredsopbygning

Mail: annette.stubkjaer@riko.nu

Joaquim Nicolas Nyrup Hempel

Joaquim Nicolas Nyrup Hempel

Bestyrelsesmedlem og ansvarlig for frivilliggruppen UddEducation & Training.

Mail: joaquim.hempel@riko.nu

Mail: education@riko.nu

Julie Raasteen

Julie Raasteen

Næstforkvinde for bestyrelsen (pt. Fungerende Bestyrelsesforkvinde frem til generalforsamlingen i Marts 2019) og dataansvarlig.

Mail: julie.raasteen@riko.nu
Tlf.: 29 90 79 87

Jørn Boye Nielsen

Jørn Boye Nielsen

Bestyrelsesmedlem og næstformand i Rådet

Interesseområder: Sikkerhedspolitik, Vesten-Rusland, DK udenrigspolitik og international konfliktløsning
Mail: jorn.boye@riko.nu
Tlf: 29 90 45 12

Kristian Svendsen

Kristian Svendsen

Bestyrelsesmedlem

Mail: kristian.svendsen@riko.nu 
Line Engbo Gissel

Line Engbo Gissel

Bestyrelsesmedlem og medlem af Rådet

Mail: line.gissel@riko.nu 

Nicoline Lund Andersen

Nicoline Lund Andersen

Bestyrelsesmedlem

Mail: nla@riko.nu

Pernille Bojer-Larsen

Pernille Bojer-Larsen

Sekretariatet

Repræsentant ved FN-forbundet (Mail: pibl@riko.nu)
Mail: int@riko.nu
Tlf: 23 86 33 63

Søren Riishøj

Søren Riishøj

Suppleant

Mail: post.riishoj@gmail.com