RIKOs Sekretariat

RIKOs Sekretariat

Praktikant: Ulrikke Dyrholm

Mail: int@riko.nu

Tlf: 23863363

Maria Stage

Maria Stage

Forkvinde for bestyrelsen og repræsentant til CSPPS

Interesseområder: FN og Fredsopbygning

Mail: maria.stage@riko.nu tlf: 20675755

Isabel Bramsen

Isabel Bramsen

Næstforkvinde for bestyrelsen (på barsel)

Mail: isabel.bramsen@riko.nu
Annette Stubkjær

Annette Stubkjær

Bestyrelsesmedlem og forkvinde for Rådet

Interesseområder: menneskerettigheder, krigens regler, sikkerhedspolitik og fredsopbygning

Mail: annette.stubkjaer@riko.nu

Jørn Boye Nielsen

Jørn Boye Nielsen

Bestyrelsesmedlem og næstformand i Rådet

Interesseområder: Sikkerhedspolitik, forholdet Vesten-Rusland, dansk udenrigspolitik og international konfliktløsning 

Mail: jorn.boye@riko.nu tlf: 29904512

Poul Villaume

Poul Villaume

Bestyrelsesmedlem (på orlov)

Mail: poul.villaume@post.tele.dk
Merete Koedfoed-Johnsen

Merete Koedfoed-Johnsen

Bestyrelsesmedlem (på orlov)

Mail: merete.koefoed@riko.nu
Ahlam Chemlali

Ahlam Chemlali

Bestyrelsesmedlem

Mail: ahlam.chemlali@riko.nu
Kofi Dakinah

Kofi Dakinah

Kasserer og ansvarlig for frivilliggruppen Research & Analysis

Interesseområder: Sikkerhedspolitik, fredsopbygning gennem sport og danske bidrag til internationale konfliktløsning

Mail: kofi.dakinah@riko.nu

Marianne Madsen

Marianne Madsen

Bestyrelsesmedlem

Mail: marianne.madsen@riko.nu

 

Solveig Svendsen

Solveig Svendsen

Bestyrelsesmedlem og ansvarlig for frivilliggruppen Education & Training

Mail: solveig.svendsen@riko.nu