RIKOs bestyrelse

Det daglige arbejde i RIKO varetages af en bestyrelse. Bestyrelsen vælges årligt på RIKOs generalforsamling i henhold til RIKO’s vedtægter.

På generalforsamlingen den 23. april 2018 blev de følgende valgt til RIKO’s bestyrelse:

Maria Stage

Forkvinde for bestyrelsen og repræsentant til CSPPS

Mail: maria.stage@riko.nu Tlf: 20 67 57 55

Julie Raasteen

Næstforkvinde for bestyrelsen og dataansvarlig

Mail: julie.raasteen@riko.nu Tlf: 29 90 79 87

Andreas Wiendel Rasmussen

Kasserer

Mail: andreas.wiendel@riko.nu

Marianne Mosegaard Madsen

Bestyrelsesmedlem

Mail: marianne.madsen@riko.nu

Kofi Dakinah

Bestyrelsesmedlem og ansvarlig for frivilliggruppen Research & Analysis

Mail: kofi.dakinah@riko.nu

Jørn Boye Nielsen

Bestyrelsesmedlem og næstformand i Rådet

Mail: jorn.boye@riko.nu

Kristian Svendsen

Bestyrelsesmedlem

Mail: kristian.svendsen@riko.nu 

Søren Riishøj

Suppleant

Mail: post.riishoj@gmail.com

Maria Reith

Bestyrelsesmedlem

Mail: maria.reith@riko.nu 

Solveig Svendsen

Bestyrelsesmedlem og ansvarlig for frivilliggruppen Education & Training

Mail: solveig.svendsen@riko.nu