RIKOs bestyrelse

Det daglige arbejde i RIKO varetages af en bestyrelse. Bestyrelsen vælges årligt på RIKOs generalforsamling i henhold til RIKO’s vedtægter. På generalforsamlingen den 7. marts 2019 blev de følgende valgt til RIKO’s bestyrelse:

Andreas Wiendel Rasmussen

Kasserer

Mail: andreas.wiendel@riko.nu

Anne Kristine Raunkiær-Jensen

Anne Kristine Raunkiær-Jensen

Forkvinde for bestyrelsen, leder af R&A gruppen og repræsentant for CSPPS.

Mail: anne.kristine@riko.nu 

Tlf.: 27 82 10 07

Joaquim Niklas Nyrup Hempel

Joaquim Niklas Nyrup Hempel

Bestyrelsesmedlem og leder af Uddannelsesgruppen.

Mail: joaquim.hempel@riko.nu

Julie Raasteen

Næstforkvinde for bestyrelsen  og dataansvarlig.

Mail: julie.raasteen@riko.nu 

Tlf: 29 90 79 87

Jørn Boye Nielsen

Bestyrelsesmedlem og næstformand i Rådet.

Mail: jorn.boye@riko.nu

Kristian Dalsgård Svendsen

Bestyrelsesmedlem

Mail: kristian.svendsen@riko.nu 

Line Engbo Gissel

Line Engbo Gissel

Bestyrelsesmedlem

Mail: line.gissel@riko.nu 

Nicoline Lund Andersen

Nicoline Lund Andersen

Bestyrelsesmedlem

Mail: nla@riko.nu

Søren Riishøj

Suppleant

Mail: post.riishoj@gmail.com