BESTYRELSEN 

Det daglige arbejde i RIKO varetages af en bestyrelse. Bestyrelsen vælges årligt på RIKOs generalforsamling i henhold til RIKO’s vedtægter. På generalforsamlingen den 2. marts 2020 blev de følgende valgt til RIKO’s bestyrelse:

Nicoline Lund Andersen

Nicoline Lund Andersen

Forperson for bestyrelsen

Mail: nicoline.lund@riko.nu

Tlf.: +45 25 56 73 56 

Signe Balle

Signe Balle

Næstforperson

Mail: signe.balle@riko.nu

Andreas Wiendel Rasmussen

Andreas Wiendel Rasmussen

Kasserer

Mail: andreas.wiendel@riko.nu

Jørn Boye Nielsen

Jørn Boye Nielsen

Bestyrelsesmedlem og næstformand i Rådet

Mail: jorn.boye@riko.nu

Toke Andersson Dalsgård Nielsen

Toke Andersson Dalsgård Nielsen

Bestyrelsesmedlem

Mail: toke.andersson@riko.nu

Sarah Vallentin Warrer

Sarah Vallentin Warrer

Bestyrelsesmedlem

Mail: sarah.vallentin@riko.nu

Marie Sjødin Græsholm

Marie Sjødin Græsholm

Bestyrelsesmedlem, koordinator af Research- og analysegruppen

Mail: marie.graesholm@riko.nu

Anders Bank Toftager

Anders Bank Toftager

Bestyrelsesmedlem

Mail: anders.toftager@riko.nu 

Mie Danvar

Mie Danvar

Bestyrelsesmedlem, Lead for Projektøkonomi og Ressource Mobilization, og GDPR-ansvarlig

Mail: mie.danvar@riko.nu

Søren Riishøj

Søren Riishøj

Suppleant

Mail: post.riishoj@gmail.com

Stine Vejlby Jensen

Stine Vejlby Jensen

Suppleant, Privatsektor-programansvarlig, og Eksterne Relationer

Mail: stine.vejlby@riko.nu