SEKRETARIATET

RIKOs sekretariat holder til i Plumfondens hus på Christianshavn, hvor det til dagligt varetager driften af RIKO, assisterer bestyrelsen og Rådet samt agerer bindeled mellem Rådet, bestyrelsen, de to frivilliggrupper og vores samarbejdspartnere. Kontakt os for generelle henvendelser om RIKOs arbejde på int@riko.nu eller +45 2386 3363. Ellers kontakt den relevante medarbejder nedenfor.

Julie Raasteen
Sekretariatsleder og projektkoordinator

julie.raasteen@riko.nu

+45 2990 7987

Kristian Dalsgård Svendsen
Researcher og medieudvikler

kristian.svendsen@riko.nu 

Nataliia Mushtina
Research- og analysepraktikant

nataliia.mushtina@riko.nu

Signe Balle
Projektpraktikant

signe.balle@riko.nu

Linette Heibøll Andreasen
Fundraising- og kampagnepraktikant

linette.andreasen@riko.nu

Zoe Burke
Politisk kommunikations- og kampagnepraktikant

zoe.burke@riko.nu

RIKO har kontor i et gammelt og fredet hus på Christianshavn. Huset er ejet af Plums Fond for Fred, Økologi og Bæredygtighed

Rådet for International Konfliktløsning (RIKO)
Dronningensgade 14
1420 København K
int@riko.nu 
+45 2386 3363